Mocowanie ładunków- szkolenie, dlaczego jest potrzebne?

Umiejętności zdobyte na szkoleniu z mocowania ładunków pozwalają na bezstratne, a przede wszystkim bezpieczne transportowanie towarów. Dobre zabezpieczenie towaru to podstawa, podczas transportu ładunków wszelkiego rodzaju pojazdami ciężarowymi. Szczególnie podczas długich tras odpowiednie, poprawnie wykonane mocowanie pozwoli na sprawny przejazd. Brak umiejętności oraz wiedzy uniemożliwiającej pewne i stabilne zabezpieczenie może powodować wiele strat. Utrata towaru lub jego zniszczenie wiąże się z poniesieniem dodatkowych, często niemałych kosztów. Nie wspominając już o stwarzaniu zagrożenia na drogach, które mogą skutkować utratą życia lub zdrowia. Umiejętne mocowanie ładunków pozwala bezpiecznie i sprawnie wykonywać pracę transportowe.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie- mocowanie ładunków?

Szkolenie przeznaczone jest głównie dla kierowców pojazdów ciężarowych odpowiedzialnych za pojazd oraz przewożone nim towary. Osoby pracujące w dużych firmach transportowych, jak również prywatni przedsiębiorcy zyskają podczas szkolenia niezbędną do pracy wiedzę. Na szkolenie zapraszamy również przedsiębiorców, specjalistów do spraw transportu, osoby odpowiedzialne za załadunek, oraz chętnych  spoza branży np. orzeczników szkód wypadkowych i ubezpieczycieli. Uczestnictwo w kursie pozwoli na zapoznanie się z wieloma bardzo istotnymi kwestiami.

Ile trwa szkolenie- mocowanie ładunków?

Szkolenie to 8h zajęć teoretycznych.

Czego dowiem się na szkoleniu z mocowania ładunków?

Wymienione wcześniej kwestie związane z bezpieczeństwem to podstawa naszego szkolenia. Poniżej przedstawiamy usystematyzowany plan każdego ze szkoleń z zakresu mocowania ładunków.
Przepisy regulujące zabezpieczenia towarów w transporcie drogowym.
Zjawiska pogodowe oraz fizyczne mające wpływ na ładunek.
Planowanie załadunku pojazdów, ustalanie środka ciężkości , dobór mocowań.
Ograniczenia w ładowaniu pojazdów.
Zasady zabezpieczenia ładunków w państwach UE.
Zasady obciążania pojazdów oraz ograniczenia w załadunkach.

Dowiedz się więcej na temat mocowania ładunków – NASZA OFERTA.

Szkolenia odbywają się w Sieradzu przy ul. Broniewskiego 19C.
Zapisy na szkolenia pod numerami telefonów  693 804 703 | 697 459 243.

Sprawdź również jakie szkolenia okresowe oferujemy.

Nasz profil na facebooku.